ZIELONO MI TU

WITAJCIE SERDECZNIE NA MOIM BLOGU ZIELONO MI TU

środa, 9 października 2013

Oto, widzisz, znowu idzie jesień...

 "Czy pamiętasz...jak pachnie las
 Czy pamiętasz, jak tańczy się rumbę?
Twoja pamięć ratuje czas,
tylko przez nią właściwie nie umrę.."

                 W 77 rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej przywitałam Was fragmentem wiersza poetki pt. "Zapachy ziemi".

Jesień kojarzy mi się z przemijaniem i wzbudza we mnie nostalgię oraz tęsknotę za tym, co za nami.
Dlatego w tym szczególnym dniu wybrałam właśnie ten utwór. Nie ma już wśród nas Agnieszki Osieckiej i nie ma również wielu bliskich mi osób, o których wciąż pamiętam i których mi bardzo brakuje.

             To, co z kolei w jesieni jest czymś niezwykle pozytywnym i na co czekam z utęsknieniem, to ta gra kolorów w moim ogrodzie.

             Jesień powitała nas już w pełni. Czaruje nas kolorami złota, pomarańczy, czerwieni , wita podczas spaceru szelestem liści, poranną mgłą, dojrzałymi, pełnymi smaku owocami.

Ze względu na te energetyczne kolory bardzo lubię tę porę roku. I chociaż dzień robi się coraz krótszy, coraz chłodniej na dworze,to jednak w ostatnich dniach nie możemy  narzekać na pogodę.

Zapraszam Was dzisiaj do wirtualnego spaceru po moim jesiennym ogrodzie. Jeśli chcesz zobaczyć galerię zdjęć w większym formacie, po prostu kliknij w zdjęcie.
A niedługo owoce jesieni zostaną zamknięte szczelnie w słoiczkach i zagoszczą na półkach mojej spiżarni. Jestem aktualnie w trakcie tworzenia powideł, dżemów, soków i nalewek.
Jeśli interesują Was ciekawe przepisy na jesienne przetwory, zaglądajcie do mnie koniecznie, niebawem się z Wami nimi podzielę:-)
Zeszłoroczne przepisy na wykorzystanie pigwy oraz śliwki znajdziecie już teraz tutaj:


http://zielonomitu.blogspot.com/2012/10/pigwa-i-co-dalej.html

http://zielonomitu.blogspot.com/2013/10/smaki-dziecinstwa-powida-sliwkowe.html


Pozdrawiam serdecznie


4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo:-) Pozdrawiam LadyDi:-)

   Usuń
 2. Ogród przepiękny. Jest moim źródłem inspiracji :) Ja dopiero zaczynam przygodę z ogrodem i mam pytanie o roślinę z 10 zdjęcia. Czy to jest jakaś odmiana berberysa? Jeśli tak to można wiedzieć jaka. Jest piękna o każdej porze roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję. To jest berberys "Green Carpet'. Bardzo fajna niewysoka odmiana. Polecam. Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów ogrodniczych.
   Możesz mnie też śledzić na FB i na Pinterest pod Zielono mi tu

   Usuń